Menu Close

Akabe Ürdün'deki Sualtı Askeri Müzesi 

Sualtı Askeri Müzesi Akaba Körfezi'nde bulunan Askari Müze, dünyanın ilk askeri sualtı müzesini keşfetmek için mükemmel bir destinasyon sunuyor. Bu benzersiz müzede, 21 farklı askeri araç gururla denizin altında sergileniyor. Batırma seremonisi 25 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Mercan resifleri boyunca yerleştirilen orijinal askeri araçlar, tarihsel savaş taktiklerinin canlı bir gösterisini sunuyor. Dalış ve şnorkelle yüzme tutkunları için heyecan verici bir sualtı destinasyonu olan bu deneyim, sizi büyüleyecek. Bu unutulmaz deneyim, sizi etkileyici bir izlenimle ayrılmanızı sağlayacak.

Sualtı askeri müzesi

Dalış : Batık

Derinlik : 16-28 metre

Ulaşım : Tekne veya kıyı

Görüş : 10-30 metre

Şnorkelle dalış : Mümkün

nderwater military museum dive site, Aqaba, Jordan

Askeri Müze YENİ AKABE-ÜRDÜN

side mount diver
fun dive for certified diver

Sualtı askeri müzesi nasıl oluştu?  

Hazırlık aşamaları 30 gün sürdü,batırma projesi hazırdı,ASEZA 19 askeri nesneyi batırmaya başladı ve 7 günde tamamladı.Tüm süreçte deniz yaşamını korumak en önemli detaydı.Müzede tanklar,ambulans,askeri vinç,asker taşıyıcı,uçaksavar,silahlar ve helikopterler yer almaktadır.15-20 metrede 8 adet araç bulunmakta,diğer 11’i ise 20-28 metrede derinliğe yerleştirilmiştir.Bu şekilde Akabe’nin Sualtı Askeri Müzesinden 3 farklı şekilde yaralanmak mümkün olmuştur.Şnorkelle yüzebilir,cam tabanlı tekne turu ile ziyaret edilebilir veya tüplü dalış yapabilirsiniz. Emniyet beklemesi için iki araç 5 metrededir.

Çevre   

ASEZA çevresel faktörlere aşırı duyarlı kalarak tehlikeli her maddeyi araçlardan temizledi,müzenin konumu gereği aynı zamanda doğal resiflerin geri kazanılmasını da teşvik etmiştir,böylece ziyaretçileri alternatif bir alana götürerek resiflerin üzerindeki baskıyı da hafifletmiştir.

military museum
girl analysing the nitrox present in tanks

Sıradaki ne?  

Bu kaynak büyüyecek ve yeni nesneler müzeye katılacak.En önemlisi dalış alanı yeni bir müze deneyimi sergilemektedir.Ayrıca spor,çevre ve sergicilik arasında çok güzel bir işbirliği vardır.

Akabe’deki dalış yerleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sıradaki ne?

Bu kaynak büyüyecek ve yeni nesneler müzeye katılacak.En önemlisi dalış alanı yeni bir müze deneyimi sergilemektedir.Ayrıca spor,çevre ve sergicilik arasında çok güzel bir işbirliği vardır.

Akabe’deki dalış yerleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Seyahatinizi bizimle ayırtın

Dalış Alanları Akabe - Ürdün Akabe, Kızıldeniz’in en uç kısmında yer alır ve 150 ‘si sert, 350 ‘si yumuşak olmak üzere 500 çeşit mercan,1200 farklı türde balık ,1000 tür yumuşakça ve kabukluya ev sahipliği yapar. Akabe ‘de 20 den fazla dalış alanı bulunmaktadır.

E-posta / WhatsApp ile seyahatinizi ayırtın

E-posta : info@dive-inaqaba.com

Web sitesi : www.dive-inaqaba.com

Hızlı rezervasyon ve bilgi için WhatsApp’tan bize ulaşın

Coral Garden Dalış Merkezi Akabe Ürdün ile seyahatinizi ayırtın

Telefon:
+962 790015103

+962 798949566