Menu Close

Nurkowanie z akwalungiem z brzegu w Akabie

Nurkowanie z akwalungiem z brzegu w Akabie zasadniczo oznacza nurkowanie z brzegu, a nie z łodzi.  Niektórzy uważają nurkowanie z brzegu za niższą formę nurkowania, ale jest to wysoce niesprawiedliwe.

Nurkowanie z akwalungiem z brzegu w Akabie

Kilka niesamowitych miejsc do nurkowania można znaleźć blisko brzegu i naprawdę nie ma potrzeby wypływania łodzią, skoro jest możliwość nurkowania "tuż za progiem".

Prawde mówiąc, w Akabie jest ponad 90% miejsc nurkowych dostępnych z brzegu, w tym słynny Hercules C130, wrak statku Cedar Pride, podwodne muzeum wojskowe itp.

Co więcej, nurkowanie z brzegu może być czasami bardzo męczące i wymagające, więc nie jest tak, jak myśli większość ludzi, że powinni wziąć w tym udział, tylko początkujący nurkowie.

turtle
Divers at underwater tank Duster M42 aqaba
snorkeling trip
anemone-hermit-crab

Nurkowanie z brzegu w Akabie ma w sobie wiele zalet:

  • Pozwala zanurzyć się zgodnie z własnym planem.
  • Możesz odkrywać wiele unikalnych miejsc i poruszać się we własnym tempie Każde lokalizacja nurkowa, ma 2-3 różne miejsca do nurkowania, dzięki czemu Twoje nurkowanie będzie przyjemne i niezapomniane.
  • Nie musisz odbywać długich przejażdżek łodzią, aż dotrzesz do liejsca nurkowego. Zwłaszcza jeśli masz inne plany lub rygorystycznie przestrzegasz harmonogramu urlopu. Gwarantujemy, że dotrzemy na czas.
  • Nurkowanie z brzegu jest tańsze i dogodniejsze dla nurków z ograniczonym budżetem. Sprawdź nasze ceny i oferty.
  • To generalnie daje większą swobodę i elastyczność do nurkowania, w kwestii kiedy i jak chcesz zanurkować.

sprawy do rozważenia podczas nurkowania z brzegu

Jeśli tylko myślisz o nurkowaniu z brzegu, pomyśl przez chwilę o następujących kwestiach:

shore dives
  • musisz być w dobrej kondycji fizycznej, ponieważ będziesz musiał iść ze swoim sprzętem do lini brzegowej, zamiast po prostu umieścić go na łodzi i stamtąd zanurkować.  Zatem musisz być sprawny i zdrowy.  W Akabie droga do morza to około 30-50 metrów.
night dive in Aqaba
  • Musisz bardzo uważać, gdzie wchodzisz i wychodzisz z wody.  Przez większość roku warunki wodne są bardzo dobre, nie ma tu dużych fal ani silnych prądów.  Akaba jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących nurków.
Shore scuba diving in Aqaba
  • również razie ewentualnego wypadku musisz byc zdolnym fizycznie do holowania partnera przez całą drogę z powrotem, na brzeg.

Przeczytaj więcej o nas

russian-diver-in-aqaba

Korzyści z nurkowania z brzegu

Nurkowanie z brzegu ma wiele zalet, szczególnie dla tych, którzy cierpią na chorobę morską.  Ponadto istnieje po prostu kilka niesamowitych miejsc dla wszystkich zainteresowanych nurkowaniem przybrzeżnym.

 

Istnieje również wiele przybrzeżnych miejsc nurkowych, które dają nam możliwość do wykonania fantastycznch nurkowań nocnych.

Zarezerwuj nurkownaie przez e-mail lub WhatsApp

E-mail: info@dive-inaqaba.com

Strona internetowa: dive-inaqaba.com

Aby uzyskać szybką rezerwację i informacje, skontaktuj się z nami przez aplikację WhatsApp

+962 790015103
+962 798949566