Menu Close

Miejsce nurkowe: podwodne muzeum wojskowe, Akaba

Jak powstało podwodne muzeum wojskowe?

Miejsce nurkowe: podwodne muzeum wojskowe, Akaba

Czy wiesz, że u wybrzeży zatoki akabskiej, na Morzu Czerwonym, można zwiedzić pierwsze podwodne muzeum wojskowe? W jego skład wchodzi 21 unikatowych obiektów wojennch. Maszyny wojskowe ustawione są wzdłuż raf koralowych i imitują bojową formację taktyczną. Zdecydowanie muzeum to, jest ciekawą i ekscytującą miejscówką nurkową. Intryguje nurków oraz snorkelerów i wpływa na wyobraźnię w taki sposób, że chcą oni odkrywać coraz więcej. Dlatego też wybierając to miejsce, przeżyjesz wspaniałe i niezapomniane doświadczenie nurkowe.

museam

Jak powstało podwodne muzeum wojskowe?

Przygotowania trwały 30 dni, a rezultatem był bardzo ciemawy projekt stworzenia nowego miejsca nurkowego. Dlatego urząd ASEZA zaczął zatapiać 19 obiektów wojskowych, jeden po drugim. Cały proces trwał 7 dni roboczych, a specjaliści zadbali o to, aby proces zatapiania nie miał wpływu na życie morskie.

W skład muzeum wchodzą: czołgi, karetki pogotowia, dźwigi wojskowe, transportowce, działa przeciwlotnicze, armaty i helikoptery.

8 obiektów leży na głębokości 15-20 metrów. Pozostałe 11, znajduje się na 20-28 metrach. Dwie maszyny umieszczone na głębokości 5 metrów. W rezultacie pozwala to każdemu cieszyć się urokami podwodnego muzeum wojskowego na 3 różne sposoby. Przede wszystkim możesz tam zanurkować, wybrać się na wycieczkę łodzią ze szklanym dnem lub snorkelować.

Środowisko naturalne

Urząd ASEZA przywiązywał ogromną wagę do skutków jakie przyniesie zatopienie tych obiektów i jak to wpłynie na podwodne środowisko, dlatego też podjęli oni wszelkie działania, aby zapewnić ochronę środowiska morskiego oraz współpracują ze wszystkimi zainteresowanymi i odpowiednimi władzami i stowarzyszeniami.
Przede wszystkim przed zatopieniem usunięto wszystkie niebezpieczne materiały, aby zachować zgodność z najlepszymi zasadami ochrony środowiska.

Lokalizacja muzeum sprzyja również odnowie naturalnych raf koralowych, ponieważ jest to doskonała alternatywa, do zachowania pozostałych miejsc w stanie nienaruszonym.

Co dalej?

Miejsce nurkowe: podwodne muzeum wojskowe, Akaba

Z czasem zasób nowego życia morskiego będzie się powiększał, a do muzeów dołączać będą: nowa roślinność oraz nowe żyjątka. Poza tym, to miejsce nurkowe ukazuje nam zupełnie nowy rodzaj muzeum.
Ponadto uwidacznia współzależność między naszą aktywnością fizyczną, jaką jest nurkowanie, podwodnym środowiskiem, a zatopionym obiektami.

underwater military museum tank aqaba jordan
is a scuba diving equipment configuration which has scuba sets mounted alongside the diver, below the shoulders and along the hips, instead of on the back of the diver.

Nurkowanie: Wrak

Głębokość: 16-28 metrów,

Dostęp: z łodzi i z brzegu,

Widoczność: 10-30 metrów.

Nurkowanie z rurką: możliwe.

Dowiedz się więcej o miejscach nurkowych tutaj

Related Posts