Menu Close

Dalış Alanları Akabe - Ürdün

Dalış Alanları Akabe - Ürdün Akabe, Kızıldeniz’in en uç kısmında yer alır ve 150 ‘si sert, 350 ‘si yumuşak olmak üzere 500 çeşit mercan,1200 farklı türde balık ,1000 tür yumuşakça ve kabukluya ev sahipliği yapar. Akabe ‘de 20 den fazla dalış alanı bulunmaktadır.

Akabe bazı önemli ve ilginç dalış bölgelerrine kolay erişimi yönünden  tüplü dalış için çok ideal bir yerdir.

Akabe ‘nin ılıman iklimi,onu tüm yıl boyu tüplü dalış için ideal bir yer yapar.<yaz aylarında su sıcaklığı yaklaşık 26 Santigrat derece (79 Fahrenayt derece), kışın 20 santigrat derece (68 Fahrenayt derece) dir. Yaz aylarında her gün 12 saatten fazla gün ışığı vardır.

Kıyı şeriidimizde 20 den fazla alanımızın yanısıra Teknik dalış siteleri 30 dan fazladır.

Çoğu koruma altındaki Akabe Marin Parkı’nda ,her bölgenin kendine özgü dip yapısı ve canlı yaşamı,sığlaşan ve derinleşen coğrafyası,kanyonları ve tamamen gelişmekte olan mercanlarıyla kaplidir.

Akabe ‘deki Ünlü Dalış Yerleri      

Akabe’nin ünlü dalış noktalarından biri,1985 de batan Lübnan bandıralı  bir yük gemisi olan Cedar Pride batığıdır.Maksimum 26 metre derinlikte,her seviye dalıcıların güven ve keyifle dalış yapabileceği muhteşem bir batıktır.

Bir diğer ünlü dalış noktası,uçaksavar paletli Tank batığıdır.

Ayrıca Akabe ‘de görülecek çok daha fazla batik ve doğal dalış noktaları bulunmaktadır.

Hercules C 130 Lockheed Tristar uçak batığı,Sualtı Askeri Müzesi Batıkları mutlaka görülmeye ve sualtı fotoğraflarınızla bu eşsiz anıları ölümsüzleştirilmeye değer maceralardır.

Tüm bunların yanında muhteşem mercan resifleri olan; Japon Bahçeleri, Yedi Kız Kardeş, Kara Kaya, İlk Liman ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Dive-sites-map

E-posta / WhatsApp ile seyahatinizi ayırtın

E-posta : info@dive-inaqaba.com
Web sitesi : www.dive-inaqaba.com

Hızlı rezervasyon ve bilgi için WhatsApp’tan bize ulaşın

Coral Garden Dalış Merkezi Akabe Ürdün ile seyahatinizi ayırtın

Telefon:
+962 790015103
+962 798949566